“Ben de onları zıplatırım” « Bölge Haber

31 Ekim 2020 - 04:34

“Ben de onları zıplatırım”

reklam
“Ben de onları zıplatırım”
Son Güncelleme :

28 Ağustos 2018 - 21:39

reklam

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “arsa satışı”yla ilgili doğru olmayan ve iftira niteliğinde açıklamalar ile kendisinin , kurumunun ve ekip arkadaşlarının yıpratılmak istendiğini bu açıklamada bulunanlarla ilgili olarak  “ben de onları zıplatırım” diye konuştu. Demirci, “eğer biraz daha konuşmaya devam ederse sokağa çıkacak hali kalmaz” diye konuştu.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci son dönemde basın kuruluşlarında ve kamuoyunda sıkça gündeme gelen konulara ilişkin Sosyal Tesislerde bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısına Çayırova Belediye Başkanı Demirci’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Orhan Keskin, Mustafa Malkoç ve Devrim Yılmaz ile birlikte Çayırova Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Seyhan Dönmez ve Ak Parti Çayırova Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler de yer aldılar.

 

DEMİRCİ: “20 YILLIK SORUNU ÇÖZDÜK”

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci son dönemde basın kuruluşlarında ve kamuoyunda sıkça gündeme gelen konulara ilişkin basın açıklaması düzenledi. Başkan Demirci düzenlediği basın toplantısında, “Seçime kısa bir süre kaldı. Hem seçim öncesi sizlerle bir hasbihal yapalım hem de kamuoyunda konuşulan konularla ilgili birinci ağızdan bir açıklama yapalım istedim. Yanlış ve alakasız konuların, bitmiş olayların ısıtılarak tekrar gündeme getirilmesini açıkçası anlamış değilim. En basitinden Refik Tartar meselesi. Bu meselede ne var anlamadım. 20 senedir çözemediğimiz tapu sorununun çözülmesini sağlarken, eski başkan yardımcım Tartar, adamın birinden arsa almış kıyamet koptu.  Hepsi hisseli yerler. Çayırova’da 40 dönüm yer alan adam Türkiye’nin en zengin adamı olur. Uygulama yapılan bir yerden yer alması bana göre etik değildi. Ben kendisini görevden aldım. Konuyu etik kuruluna gönderdik. İçişleri Bakanlığı’ndan müfettişler geldi. 15 gün boyunca inceleme yaptılar.” sözlerine yer verdi.

 

MALKOÇ RAPORU OKUDU.

Müfettiş raporunu Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Malkoç basın mensuplarına okuyarak, soruşturmaya yer olmadığına dair kararı aktardı.

“ARSALAR 2007, 2008, 2009’DA ALINMIŞ”

Belediye Başkanı Demirci müfettiş raporunun okunmasının ardından açıklamalarına devam etti. Demirci, “Yanlış yapanı affetmem. Konu etik değil ve kendisini görevden aldım. Ama suçlu mu ? Değil. 2007, 2008 ve 2014 yılından alınmış arsalar. Yazıklar olsun. Çayırova’nın kaderini değiştiren adamlar bunlar. Benimde elimde bir sürü CHP dönemine ait belgeler var. Peşkeş çekilmemiş yer kalmamış. Hangi vekilleriniz hangi belediye başkanlarınız var bu peşkeşlerin içinde? Türkiye gündemine asılsız ve çarpıtılarak yansıttıkları konuyla bizi gündeme getirmek adamlık değil. Çayırova’ya yaptıklarımız ortada. Bugün bu basın toplantısını yaptığımız tesislerden tutun tüm projeler ortada. Asıl geçmiş dönemlerdeki usulsüzlüklerini, peşkeş çektikleri arsalarla ilgili belgeleri ben basına vereceğim. Artık ben onların yakasından düşmeyeceğim. Beni yıllardır tanırsınız. Bir şey varsa vardır. Ben kimsenin tek kuruşuna tenezzül etmedim etmem. Yayın yapan tüm yayın kuruluşlarını tekzip için mahkemeye vereceğim. Çayırova’da asla yanlış bir iş olmaz. Hatamız olabilir ama kasıtlı bir yanlışın içinde olmayız. Başkan yardımcılarım, partililerimde dahil dimdik ayaktayız. Kim istiyorsa gelsin sorsun, belge istesin. Kimseye verilemeyecek hesabımız yok. Derdimiz ilçemizin değişimi ve gelişimidir. Bunun dışında dertleneceğimiz bir yanlışımız olamaz. ” dedi.

“MASUM DEĞİLLER”

Geçmiş döneme ilişkin açıklamalarını sürdüren Demirci, “Millet sana muhalefet görevi vermiş. Ama işleri hep kirlenmişliğin içinde. Kendi yerel idare dönemlerinde 200 dönüm arsa peşkeşini bir belediye başkanı tek başına yapamaz.  Organize olarak parti içinde vekil olarak, belediye başkanı olarak ilçe başkanı olarak kim varsa hepsi bu kirlenmişliğin, yalanın, peşkeşin içindeler. Dürüst değiller. Kendi kirliliklerine bakmadan millete çamur atma politikası uyguluyorlar. Milletin hakkını savunacaklarına, muhalefet görevini yapacaklarına milletin yararına olan ne varsa set çekme derdindeler. Yapılan hizmetleri bile sırf siyaset uğruna yok sayıyorlar. Şimdi bazı şeyleri açıklamam doğru değil. İsimde vermek istemiyorum.  Çayırova’ya tek çivi çakmadan yağmalayanları açıklasam milletin yüzüne bakamazlar. Ama kahramanlık yapan Selahattin efendi  özünde iyi biri ama, siyaset yapacağım diye o da doğrunun yanında yer almıyor. Ya çarpıtıyor, ya yalan söylüyor. Yaptığımız hizmetler ortada. Bu kadar iş yaptık ama bu kadar iş yaparken belediyeler borca girer. 25 kuruş borcumuzda yok. ” dedi.

DEMİRCİ: “BEN DE ONU ZIPLATIRIM”

Demirci “Selahattin sana yazıklar olsun. Sağdan soldan bir şeyler toplayıp uyduruyorlar. Şevki Demircinin bir kuruşluk açığını bulsunlar istifa ederim. Ama onlar Çayrovanın anasını ağlattı. Zamanında hangi belediye başkanlarınız nereleri peşkeş çekmiş hepsinin belgeleri bizde var. Geçmişe dönersek kendileri zararlı çıkar.  Bu kadar yaygara çıkarmanın altında başka şeyler var. Biz bu noktaya iyi bir belediye ile gelmedik. Biz burada bir tarih yazdık. Bundan sonra onların yakalarından düşmeyeceğim. Hepsinin yolsuzluklarını açıklayacağım” dedi.

 

Sözlerini sürdüren Demirci “ Selahattin efendi biraz daha zıplarsa ben de onu zıplatmasını bilirim. Bizim Çayrova’da hiçbir sıkıntımız yok. Yanlışımız olur ancak kastımız olmaz. Çayırova yaşanabilir bir hale geldi. İnşallah bundan sonrada çalışmalarımıza en iyi şekilde devam edeceğiz. Veremeyeceğimiz bir hesap yok. Ben de gazeteleri mahkemeye vermek istemiyorum ancak, doğrusunu öğrenmeden haber yapmak doğru bir şey değil. Biz tüm yapılanmamamız ile ayaktayız. Seçim geldi diye bu tip asılsız iddiaların altında kalacak değiliz” ifadelerini kullandı

 

“SEÇİMLERİ KAZANAMADILAR…”

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, yardımcısı Refik Tartar’ın arsa alımının hukuki açıdan bir yanlış olmadığını ifade etti. Demirci konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin de açılan soruşturma da hukuki bir sorun teşkil etmediği yönünde rapor hazırlandığını da kaydetti. Demirci “bütün bu iftira kampanyasının” Çayırova’da geçtiğimiz dönemlerde oy kaybeden siyasi oluşumun aktörleri tarafından dile getirildiğini bunların çoğunun da doğruluktan uzak iftira niteliğindeki beyanlar olduğunu ifade etti. Kendisi ve ekibinin hakkında çıkan bu tür yaygaranın yaklaşan yerel seçimler öncesinde bazı kesimlerin kendisi ve ekibinin yıpratılmasının amaçlandığını da sözlerine ekledi.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam