Darıca CHP’ye ekonomist başkan!  « Bölge Haber

11 Nisan 2021 - 13:50

Darıca CHP’ye ekonomist başkan!

reklam
Darıca CHP’ye ekonomist başkan! 
Son Güncelleme :

15 Kasım 2018 - 0:12

reklam

Yıldırım’ın yöneticilik yaptığı bazı işyerleri iflas etmiş

 

 

Darıca CHP’nin başına  daha önceki çalıştığı şirketleri “iflas eden” partinin ekonomik işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi, saymanı Gürer Yıldırım atandı.  Yıldırım’ın daha önceden görev yaptığı bir dönem Türkiye’nin önde gelen firmaları “ekonomik krizler nedeniyle ya kapanmış ya da iflas etmesiyle” kamuoyunun gündemine gelmişti.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde Darıca Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklayan CHP Darıca İlçe Başkan Yakup Törk’ten boşalan makama daha önce çeşitli şirketlerde finans alanında yöneticilik yapan Gürer Yıldırım atandı.  Yıldırım, Yakup Törk’ün CHP Darıca İlçe Başkanlığı sırasında da partinin ilçe saymanı yani ekonomik işlerden sorumlu yönetim kurulu görevini yürütüyordu.   Yıldırım’ın parti teşkilatında paylaştığı özgeçmişinde en çok dikkat çeken husus ise bir dönem görev yaptığı kurumların daha sonra iflas etmiş olması.

TÖRK’ÜN YERİNE YILDIRIM

CHP’de Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk’ün partisinden belediye başkan adayı olmasından dolayı görevinden istifa etmiş, ilçe yönetimi kendi arasından Gürer Yıldırım’ı ilçe başkanlığına vekaleten atamıştı. Yıldırım’ın ilçe başkanlığına resmi ataması da gerçekleşti. Yıldırım bu gelişmeyi sosyal medyadaki hesabından şöyle paylaştı:“Sevgili Ailem ve değerli yol arkadaşlarım!  Bir süredir vekaleten yürüttüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanlığı’na önce yönetim kurulundaki arkadaşlarımın teveccühü ile sonra da genel merkezimizin takdiri ile resmi atamam yapılmış bulunuyor”

BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ

Trabzon / Akçaabat nüfusuna kayıtlı olup 1965 yılında Bingöl de doğdu. Babasının memuriyeti sebebi ile ilk ve orta öğrenimini çeşitli illerde tamamladıktan sonra 1981 yılında Gebze Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. O yıllardaki uygulama gereği; İkinci sınıftan sonra İşletme Bölümünü seçerek 1988 yılı Güz döneminde fakülteden mezun oldu. Askerlik görevini Aralık 1990 – Mart 1992 tarihleri arasında Tuzla Piyade Okulu sonrası Manisa 8. Piyade Er Eğitim Alayında Yedek Subay olarak yaptı. Askerlik dönüşü 01 Mayıs 1991-31 Mayıs 1993 tarihleri arasında Gebze Yeni Karamürsel Mağazasında Muhasebe Müdürlüğü, 01 Haziran 1993- 31.05.1997 tarihleri arasında Feniş Alüminyum A.Ş.’nde Muhasebe Uzmanı ve 01 Haziran 1997 – 30 Haziran 2002 tarihleri arasında MFA Grup Şirketlerinin Mali işler Departmanlarının çeşitli kademelerde profesyonel yöneticilik yaptı. (01.06.1997-31.12.1999 Pakmet Ambalaj A.Ş. Muhasebe Müdürlüğü, 01.05.1998-31.12.1999 Almet Alüminyum A.Ş. Muhasebe Müdürlüğü, 01.10.1998-30.02.2002 MET Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. Mali İşler Müdürlüğü ) Bu süreçte Maliyet Muhasebesi ve İmalat şirketlerinde IRP/MRP uygulamaları üzerine uzmanlık eğitimi aldı. Danışmanlık şirketinde muhasebe uygulamaları yanında, yönetim danışmanlığı, yatırım proje danışmanlığı, yeninde yapılanma ve organizasyon danışmanlığı, şirket satış/birleşme değerleme danışmanlığı, yatırım fizibilite raporlamaları konularında tecrübe edindi. Haziran 2002 tarihinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatı almasını takiben; 01 Temmuz 2002 tarihinden itibaren Gebze de Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik faaliyetini yürütmektedir. 2006-2008 yılları arasında Kocaeli SMMM Odası Gebze temsilcilik yönetiminde muhasip üyelik, 2006-2010 yılları arasında Kocaeli SMMM Odası Mesleki Dayanışma ve Sosyal Faaliyetler Komisyonu Başkan yardımcılığı görevi yapmıştır.2014 Yılında Bağımsız Denetçi ünvanını almıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

YILDIRIM’DAN SONRA ŞİRKETLER MALİ KRİZ YAŞAMIŞLAR

Özgeçmişinden anlaşılacağı üzere Yıldırım’ın daha önceden görev yaptığı Gebze’de de bulunan ünlü mağaza ve bir fabrikanın  çok sonraki tarihlerde ekonomik sıkıntı çektiğine ve iflas ettiğine dair haberler kamuoyunda sıkça yer almıştı. Gebze merkezde uzun yıllar hizmet veren mağaza daha sonra kapanmış ve sonrasında da el değiştirmişti. Aynı şekilde metal üzerine üretim yapan bir firma da sıkça kamuoyunda ekonomik tartışmalarla gündeme gelmekte. Yani bu şirketlerin mali kriz yaşamasıyla ilgili süreç  ve kamuoyunda tartışma yarattığı  dönemler Yıldırım’dan  çalıştığı dönem sonrasını kapsamakta olduğu görülüyor.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam