Gazeteci Hakan Avcı muhtar adayı « Bölge Haber

3 Nisan 2021 - 07:53

Gazeteci Hakan Avcı muhtar adayı

reklam
Gazeteci Hakan Avcı muhtar adayı
Son Güncelleme :

13 Şubat 2019 - 15:32

reklam

 

Başarılı bir gazetecilik geçmişi olan meslektaşımız Hakan Avcı, Gebze’nin Yenikent mahallesinden muhtar adayı oldu.

Hakan Avcı yaptığı açıklamada, siyaset üstü bir makam olan muhtarlığın, mahallesinde bulunan herkese, her kesime hiçbir ayrım gözetmeksizin hizmet etmek zorunda olduğunu belirterek, “Bunu tartışma noktasına getirmek bu yarışı siyasi algılamalarla rayından çıkartmak kimsenin haddi değildir. Birey olarak hepimizin bir hayat görüşü, siyasi bir bakış açıcı vardır. Bunu reddetmek elinin tersi ile itmek takiye yapmak demektir. Önemli olan bütün düşünceleri ve görüşleri harmanlayarak demokratik bir ortam oluşturmak, bireyleri siyasi düşünce ve duruşu nedeniyle ötekileştirmeden toplumsal dayanışma ve katılımcılığın içerisine alabilmektir” diye konuştu.
Avcı, muhtarlık makamının demokrasi zincirinin ilk halkası olduğunu ifade ederek, “Vatandaşların devlete ihtiyaçları olduğu zaman çalacakları ilk kapıdır. Muhtar hem mahalle halkının, hem de devletin temsilcisidir. Ben de bu sorumluluğun bilincinde olarak sevgi ile ve fedakarca mahalleme hizmet etmek ve bu hizmete mahalle halkının da katılımını sağlayarak sorunlara hep birlikte çözüm üretmek istiyorum. Muhtarlık olarak, hep birlikte demokratik bir anlayışla sorunlarımıza çözüm üretebilmek için bütün mahallelilerin katılımına açık düzenli aralıklarla MAHALLE MECLİSİ toplantıları düzenleyerek huzur dolu bir mahalle oluşturmak büyük bir aile olduğumuzu Türkiye geneline örneklemek istiyoruz. Unutmayın, biz güçlü bir aileyiz” diye konuştu.

“YENİKENT 17 BİN NÜFUSUYLA İLÇE STATÜSÜNÜ KAZANMIŞ DURUMDA”

Avcı şöyle devam etti:
“1997 yılında Mutlukent blokları ile oluşmaya başlayan eklenen Huzur Konutları ve yeni yerleşim alanları ile birlikte 2007 yılında mahalle olma hakkını kazanan Yenikent, bugün 17 bine ulaşan nüfusu ile neredeyse ilçe olma statüsünü kazanmış durumdadır.
Hızlı büyüme ve gelişme ile birlikte yaşanan sorunlar gerek yerel yönetimin çabaları gerek bürokratik girişimlerle Yenikent sakinlerinin toplumsal dayanışması ile çözülecek beş yıllık dönem içerisinde önemli adımlar atılacaktır.
Yenikent mahallesinin kuruluşundan bugüne kadar bölgemizin gelişmesi için yerel yönetimin, Büyükşehir ve ilçe yöneticilerimizin kurucu mahalle muhtarımızın çabaları ve çalışmaları asla göz ardı edilmemelidir. Biz bu aşamada hızlı büyüme ile başlayan sorunlara kalıcı çözümler üretilmesi için devrede olacak hizmet taleplerimizi sıklaştırarak çözüm odaklı çalışmalar yapacağız.
Sosyal, kültürel ve sportif yaşama sunacağımız katkılar, eğitime yönelik destekler. Çocuklara, gençlere ve bayanlara yönelik çalışmalarla gönüllülük esasına dayalı hizmetler üreteceğiz.
Yenikent’i gerek sosyal gerekse kültürel yönden Türkiye’nin örnek mahallesine dönüştürmek gibi iddialı bir çalışmanın içerisinde olacağız.
Yenikent Mahallesi muhtarlığı için yarışa giren bütün aday kardeşlerime gönülden başarılar diliyorum. Unutmasınlar ki hepimiz bu büyük ailenin bir ferdiyiz.”

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam
522 Origin Connection Time-out

522 Origin Connection Time-out


cloudflare-nginx