Güneş geleceğin Farabisi için çalışıyor « Bölge Haber

14 Nisan 2021 - 14:16

Güneş geleceğin Farabisi için çalışıyor

reklam
Güneş geleceğin Farabisi için çalışıyor
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2018 - 23:30

reklam


Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş,
“Bugüne kadar hastanemizde görev yapan idarecilerimize doktorlarımıza, başhekimlerimize, çalışanlarımıza ortaya
koydukları emekleri için bu seviyeye taşıdıkları için başhekimlik adına teşekkürlerimi sunmak istiyorum.
Ocak ayı gibi göreve geldim. O süreçten itibaren araştırma hastanesi olma çabamız vardı. Bu nedenle biraz geç biraraya gelmiş olduık. Özellikle şu manada teşekkürlerimi belirtmek isterim. Hastanemize karşı objektif haber politikanız, kurumları manevi yönde destekleyici özelliğinizi gördüm. İletişim noktasında da çok büyük destek verdiniz. Habercilik anlayışınız inanın takdir edilecek boyuttadır. Halkımız merak ediyordur. Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduk, bundan sonra ne olacak? İşte bu konuları açıklayıcı noktaya taşımak üzere bir araya gelmek istedim.” dedi.

YENİ DALLAR EKLENECEK

Hastanenin tarihçesinden fiziki yapısına kadar tüm özelliklerini basınla payşlaşan Başhekim Güneş, yönetim teşkilat yapısı hakkında dahi bilgilendirme yaptı. Başhekim Güneş, “Hastanemizin bir çok dalı mevcut ve çok fazla eksiği yok. Ancak Eğitim ve araştırma hastanesi kimliğine bürünmesinin ardından yeni dalllar da eklenecek. Acil Serviste de 4 olan uzamnlarımızın sayısı 6’ya çıkacak. 24 saat boyunca acil uzmanımız hastanede görev yapacak. Toplam 126 hekimimiz var. Bunların 39’u genel cerrahi olarak görev yapıyor. Hastanede 1066 çalışan personelimiz mevcut. Mevcut birimlerin revizyonu ile ilgili planlamalar ve projelendirmeler sürecindeyiz. 14 adet yeni poliklinik açacağız. Bununla beraber 3 adet daha ameliyathaneyi hizmete sokacağız. En az 150 yataklı yeni bir ek binayı kazandıracağız. 350 yataklı eğitim araştırma hastanesi olur mu? Olur…Ama biz büyüyen nüfusu ve hizmet kalitesini artırmak gelecek yıllara yatırım amacıyla bu binayı hastane çerçevesinde hizmete sokacağız. ” şeklinde açıklamalar yaparken özel cihazlar, laboratuvarlar ve farklı branşlarda da bilgilendirme yaptı.

194 BİN ACİL HASTAYA HİZMET VERDİK

Gebze Fatih Devlet Hastanesi ile kardeş hastane ilişkileri içinde bir koordinasyon sağladıklarını da ifade eden Başhekim Güneş, ” Hizmet alanımız olarak Dilovası, Çayırova ve Gebze’yi de kapsayan bir anlayışımız var. Acil hasta olarak 194.000 kişiye sağlık hizmeti verdik. 11.567 hastayı ameliyat ettik. Hastanemizde 1557 doğum gerçekleşti. 9.604 yatılı hastamızı ağırladık. Yoğun Bakım Ünitelerimiz, mevcut eğitim araştırma hastaneleri kapasitesinin doğru orantılıdır. Ancak bölgemizin nüfus yoğunluğu düşünülünce özellikle kış aylarında bazen yeterli olmayabiliyor. Ancak yinede az değil. Geleneksel ve Alternatif Tıp, Endoskopi Ünitesi, Evde Sağlık Hizmeti, Yanık Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, KBRN Ünitesi ile bölgemize ciddi manada hizmet vermeye devam etmekteyiz.”dedi. Sunumunu tamamlamasının ardından Başhekim GFüneş basın mensuplarının kendisine yönetilen soruları cevaplandırdı ve hastanenin bazı bölümlerini gezdirerek bilgilendirmelerine devam etti.

10 YIL SONRASINI DÜŞÜNMEK LAZIM

Bugünün şartlarında bölge halkının sağlık ihtiyaçlarını karşılayan hastanenin gelecek yıllarda nüfus yoğunluğunun artması ve hizmet kalitesine orantılı olması için yatırımları yapması gerektiğinin altını çizen Beşhekim Güneş, ” Bir Göz Bankasını açmak gerekir. Bir ilik nakli bu hastanede gerçekleşmelidir. Bulunduğumuz eğitim ve araştırma süreci devam etmektedir. Eğitim kiliniklerimiz belirlenmesi gerekiyordu. Bunları belirledik ve bakanlığa gönderdik. Eğitim kadrosunun açılması sağlanacak. Bu süreç 6 ay veya 1 yıl arası gibi sürebiliyor. Bu süreç biraz zaman gerektiriyor. Derince Eğitim Araştırma 2008 yılında bu kimliğe büründü. Ancak geçen 10 yılda yeni yeni bu özellikleri görülmeye başladı. Milletimiz haklı olarak bir beklenti içinde. Haklıdırlar anma bu süreç için biraz sabırlı olmaları gerekir, bizde elimizden gelen yapılması gereken neyse bu hizmet çıtasını yükseltmek adına çabamızı ortaya koyacağız.”dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam