Haziran ayı meclis toplantısı tamam   « Bölge Haber

29 Eylül 2020 - 15:51

Haziran ayı meclis toplantısı tamam  

reklam
Haziran ayı meclis toplantısı tamam  
Son Güncelleme :

04 Haziran 2019 - 12:24

reklam

Çayırova Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantı salonunda yoklama ve bir önceki meclis toplantısında alınan kararların oy birliği ile kabul edilmesi ile başlayan toplantıda konuşan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi,  Ramazan ayını Çayırova’da dolu dolu geçirdiklerini, ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek servisi ve gıda paketi yardımı yaptıklarını, tespit ettikleri ihtiyaç sahibi yetim çocuklara, belediyenin organizasyonu ve meclis üyesi Fatmanur Çelik’in desteği ile bayram öncesi giydirerek, beyannamede söz verdikleri ‘Beşikten Eşiğe Yetim Projesi’nin ilk adımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Meclis üyelerinin Ramazan bayramını tebrik eden ve kent bayramlaşmasına davet eden Başkan Çiftçi, daha sonra gündem dışı konuşma için muhalefet meclis üyelerine söz verdi. Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi.

Gündem maddeleri görüşüldü

Gündemin birinci  maddesi olan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, kamu yararına çalışan dernekler ile ortak proje yapılması için belediye başkanına protokol yapmak üzere yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edilirken, mülkiyeti belediyeye ait hisse satışlarında uygulanacak taksit sayısının 48 ay olarak belirlenmesine yönelik alınan 01/07/2012 Tarih ve 2012/49 sayılı meclis kararının revize edilmesi oy birliği ile karar bağlandı.

 

Belediye Spor İşleri Müdürlüğü için yeni hazırlanan görev ve çalışma yönetmeliğinin ve bazı müdürlüklerin görev ve çalışma yönetmeliklerinde yapılan revizenin görüşülmesi gündem maddesi hukuk, dilekçe ve tetkik ve isimlendirme komisyonuna havale edildi.

İş merkezinde kira indirimi talebi

Mülkiyeti belediyeye ait olan Cumhuriyet Mahallesi, Şehit Ali Atik Caddesi üzerinde 469 Ada, 3 nolu parselde bulunan belediye ait ticaret ve iş merkezindeki dükkânların kira ücretlerinde indirim yapılması Hukuk, Dilekçe ve Tetkik ve Plan  bütçe komisyonuna havale edilirken, ilçe sınırları içerisindeki Yenimahalle 5114/4 sokakta pazar yeri kurulması oy birliği ile hukuk, dilekçe ve tetkik ve isimlendirme komisyonuna havale edildi.

 

Yapı sahipleri tarafından belediyeye ödenecek olan ağaç bedellerinin belirlenmesi maddesi oy çokluğu ile karar bağlanırken, ilçe sınırları içerisinde bulunan 423 ada, 10 nolu parselde imar plan değişikliği yapılması oy birliği ile imar ve bayındırlık komisyonuna havale edildi.

Meclis 1 Temmuz’da toplanacak

Bir sonraki meclis toplantısının 1 Temmuz Pazartesi günü saat 15:00’de yapılmasına meclis üyelerinin oy birliği ile karar verildi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam