Sarıkamış Platformu, Pendik’te buluştu « Bölge Haber

2 Nisan 2021 - 23:19

Sarıkamış Platformu, Pendik’te buluştu

reklam
Sarıkamış Platformu, Pendik’te buluştu
Son Güncelleme :

03 Kasım 2019 - 14:26

reklam

Başkanlığını Recep Ergül’ün yaptığı Sarıkamış Platformu 4.Toplantısını son derece kalabalık bir üye grubu eşliğinde İstanbul Pendik’te bulunan bir otelde  gerçekleştirdi. Toplantıda Milli Atletve Eski AtletizimFederasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön , Kars İl Kültür Turizm Müdürü Hakan Doğanay, İstanbul KAI Dernekler Federasyonu Başkanı Gürsel İlgüz ,  T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler  Genel Müdürlüğü’ nde IMF ile İlişkiler Dairesi Şube Müdürü olarak ta görev yapan emekli ekonomist İnci Aylin Gezgüç, Ateş Tur Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ateş, başta olmak üzere çok sayıda toplumda önemli yerlerde görev almış davetli katıldı.

GEBZE’DEN YOĞUN KATILIM

Hafta sonu saat 10.00’da Pendik Green Park otelde başlayan toplantı öncesi hep birlikte kahvaltı yaptı. Slayt gösterilerini Soner Aslantürk’ün, Sunumu da Gebze/ Sarıkamış Beyaz Umut Derneği başkanı Eğitimci Yusuf Ziya Yılmaz’ın yaptığı toplantı Şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı Başkanlığını Recep Ergül’ün yaptığı Sarıkamış Platformu 4.Toplantısını son derece kalabalık bir üye grubu eşliğinde gerçekleştirdi.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN SAYGI DURUŞU…

Toplantı öncesi hep birlikte kahvaltı yaptı. Slayt gösterilerini Soner Aslantürk’ün, Sunumu da Gebze/ Sarıkamış Beyaz Umut Derneği başkanı Eğitimci Yusuf Ziya Yılmaz’ın yaptığı toplantı Şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

OKTAY YAVLAL’IN SANCAK ŞİRKETLER GRUBU’NUN EV SAHİPLİĞİNDE…

Ev Sahipliğini SANCAK şirketler grubu yönetim kurulu başkanı Oktay Yavlav’ın yaptığı toplantıya Ankara’dan Milli Atlet ve Eski atletizm Federasyonu başkanı  Mehmet Yurdadön, Sarıkamış’ın Önceki Belediye Başkanı Köksal Toksoy,  İşadamı Kemal Çamlı, Kars İl Kültür Turim Müdürü Hakan Doğanay, Yüksel Binici, Muğla’dan ERMAŞ Madencilik ve COANTE  firmalarının yönetim  kurulu başkanı Sanayici işadamı Mustafa Ercan, Erzurum’dan Mükerrem Aladağ, Afyonkarahisar’dan Osman Onuktav , Balıkesir’den Güven Levent, Oktay Demirbaş ,İstanbul KAI Dernekler Federasyonu Başkanı Gürsel İlgüz,  İznik’ten Necati Gül, İstanbul Bezmi Alem Üiversitesi’nden Prof. Dr. Recai Gürbüz, Genel Müdürlüğü’ nde IMF ile İlişkiler Dairesi Şube Müdürü olarak ta görev yapan emekli ekonomist İnci Aylin Gezgüç, Ateş Tur Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ateş,YÜKSEL ERCAN MEDYA GRUP Başkanı Gazeteci Yazar Yüksel Ercan ve gazetemiz genel yayın yönetmeni  Olcay Karabağ, Gebze eski Belediye başkanı Hüseyin Öztürk ,İnş Müh. Ümit Kabay, Gebze Belediye meclis üyesi Vahip Angur . önceki dönem belediye başkanı Göksel Toksoy, Sancektepe Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Yakup Süleymanoğlu, Çamkar Otel Kemal Camlı  ile 110 kişi katılım gösterdi.

 

RECEP ERGÜL: PLATFORMU HAYATA GEÇİREBİLMEK İÇİN 10 YIL BEKLEDİK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sarıkamış Platformu başkanı Recep Ergül “2008 yılında vali Mehmet Ufuk Erdem’in “Sarıkamış şehitleri adına temsili bir uğurlama töreni yapalım” çağrısı üzerine Haydarpaşa garından muhteşem bir uğurlama töreni gerçekleştirdik, Sonrasında bu platformu hayata geçirebilmek için tam 10 yıl bekledik, Şunu söylememiz gerekir ki Sarıkamış’ın çok sayıda il merkezinin yanında Türkiye’nin tüm  ilçe merkezleri  ile doğrudan gönül bağı var. Yurt dışında Priştina’dan Rusçuk’tan, Üsküp’ten, Kosova’dan gelip Sarıkamış’ta şehit olan askerlerimiz var,

SARIKAMIŞ İLE İLGİLİ 3 ALBÜM YAPTIM

Ben Sarıkamış ile ilgili 3 müzik albümü yaptım Dün 25 kişi ile başladığımız bu oluşum an itibarı ile 170 kişi oldu, Bizim temel unsurumuz Sarıkamış’tır, Bu tür Platformları kurmak kolay ancak yaşatmak çok zordur, hiç kimseyi ötekileştirmeden, herkesin fikrine saygı göstererek Sarıkamış’ı bütün Türkiye’ye ve dünyaya tanıtabilmek adına var gücümüz ile çalışacağız, sizlerden de elimizi tutmanızı, bizi yalnız bırakmamanızı istiyoruz” diye konuştu.

PLAKET TAKDİMİ

Sarıkamış platformu başkanı Recep Ergül’ün konuşmasından sonra Başta Mehmet Yurdadön ve Sarıkamış Eski belediye başkanı Köksal Toksoy olmak üzere Platform adına plaket takdim edildi, Plaket alan misafirlerin gelecek dönem yapılacak çalışmalar ile ilgili düşüncelerinin alınmasından sonra toplantıya ara verildi.

YOĞUN GÜNDEM

Toplantının ikinci bölümünde salonda bulunan üyelerin tamamı tek tek kendilerini tanıttılar, Tanıtımın bitmesinden sonra söz alan üyeler bundan sonraki toplantıların daha geniş mekanlarda yapılmasını yönetim kurulunun her ay eksiksiz toplanmasını talep ettiler.

YÖNETİM KURULUNA TAKVİYE

Toplantıya katılanların taleplerinin dinlenmesinden sonra Sarıkamış Platformunun eksik kalan yönetim kurulu üyeliklerine Sanayici ve işadamı Mustafa Ercan, Avukat Ahu Temiz ve Ekonomist Özlem Yılmaz Ünlüer isimleri önerildi yapılan oylama sonucu bu isimlerin yönetim kurulu üyesi olması oy birliği ile kabul edildi.

GELECEK TOPLANTININ EV SAHİBİ HÜSEYİN ÖZTÜK OLACAK

Sarıkamış Platformunun gelecek ay yapılacak toplantısı Gebze’de yapılacak ve toplantıya Gebze Eski belediye başkanlarından Hüseyin Öztürk ev sahipliği yapacak, Toplantıda söz alan Öztürk “Önümüzdeki ay platform üyelerini Gebze’de ağırlamaktan onur duyacağım” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam