Taş Mektep, Darıca Final’i ağırladı « Bölge Haber

23 Eylül 2020 - 09:52

Taş Mektep, Darıca Final’i ağırladı

reklam
Taş Mektep, Darıca Final’i ağırladı
Son Güncelleme :

10 Aralık 2019 - 12:02

347 views
reklam

Darıca Final Eğitim Kurumu yönetici ve eğitimcileri Sinema Sanatçısı Merhum Tarık Akan’ın kurucusu olduğu Bakırköy’deki Taş Mektep’i ziyaret etti. Taş Mektep Okul Müdürü Dr.Ali Akdoğan’a yapılan ziyarette, eğitim-öğretim uygulamaları için bilgiler, uygulama örnekleriyle birlikte deneyimli tecrübeler karşılıklı olarak paylaşıldı. Ziyaretin oldukça yararlı geçtiğini ifade eden, Darıca Final Okulları çalışma grubu Genel Müdür Murat Kaya, Ortaokul Müdürü Murat Zengin, İlkokul Müdürü Ceyda Ramazanoğlu, Ana Sınıfı Öğretmeni Zümre Başkanı Canan Abdullatif, Sınıf Öğretmeni Zümre Başkanı Şafak Kaya, Yabancı Dil Öğretmeni Zümre Başkanı Melek Kaya, Türkçe Zümre Bşk. Tolga Gökçe, Matematik Zümre Başkanı Serkan Gönlüaçık kendi alanları ile ilgili yetkililerden bilgiler aldılar. Bölüm ziyaretleri ile uygulama örneklerini incelediler.

İŞLEYİŞ VE SÜREÇ YÖNETİMİNİ DEĞERLENDİRDİLER

Sınıf ve atölye ortamlarını gözlemleyerek; işleyiş ve süreç yönetimi hakkında değerlendirmelerde bulunan heyet, bu çalışmanın okul paydaşlarına yeni ufuklar ve bakış açıları zeminini sunduğunu belirterek, karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Eğitim-öğretim üzerine iyi örnekler ve uygulamaların; “aile-çocuk-çevre kültürü ile” “kurum kültürü “eşgüdümlülüğü ve tamamlayıcı olmaları konusunun değerlendirildiği ziyarette asıl amacının, mutlu öğrenciler, İşini severek yapan paydaşlar, İyi planlama, programlama ve takip, Kaliteli süreç yönetimi, Okul kültüründe bütüncül yaklaşım, Demokratik kurumsal kültür ve kimlik olduğuna yer verildi.

DARICA FİNAL’DEN TAŞ MEKTEP’E TEŞEKKÜR

Taş Mektep Okulu’nun mutlulukla, başarı öyküsünü giderek artıran bir temel felsefesi olduğunun da altı çizilirken, Darıca Final Eğitim Kurumu Genel Koordinatörü Murat Kaya, bu çalışmanın kendilerine emekleriyle katkı sunan, tecrübelerini, birikimlerini paylaşan başta; Okul Müdürü Dr.Ali Akdoğan’a ve okul yönetimine teşekkür etti. Ziyarette, Darıca Final Okulları Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülanşa Söğüt’ün kara kalem olarak çizdiği Taş Mektep’in kurucusu sinema sanatçısı Tarık Akan’ın resmi ile teşekkür plaketi Dr.Ali Akdoğan’a takdim edilirken, Taş Mektep Okul Müdürü Dr.Ali Akdoğan’ da, Merhum Tarık Akan ile ilgili kitaplarla birlikte Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın 2020 yılı ajandasını konuklarına hediye etti. Ziyaretle ilgili düzenlenecek raporların ilgililerle paylaşılacağını aktaran Darıca Final Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Murat Kaya, yaptığı açıklamada, “Teşekkürler Tarık Akan… Böyle bir eserle; ülkemizin ve ulusumuzun aydınlık geleceğine eğitim sahasında da omuz verdiğin, emek harcadığın için. Teşekkürler Ali Akdoğan kardeşim. İlgine, sevgine, içtenliğine, konukseverliğine teşekkürler. Teşekkürler Taş Mektep’in tüm paydaşlarına.” Dedi.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam