Trafik Eğitim Parkı Şekilleniyor « Bölge Haber

22 Mayıs 2021 - 14:32

Trafik Eğitim Parkı Şekilleniyor

reklam
Trafik Eğitim Parkı Şekilleniyor
Son Güncelleme :

04 Eylül 2018 - 20:08

reklam

 

 

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin 4,5 yılı geride bıraktığı yatırım seferberliği yeni projelerle hızla ilerliyor. 70’i aşkın projeyi geride bıraktığı süreye sığdıran ve birçok yatırımı Çayırova’lıların kullanımına sunan Demirci, 2018 yılı projelerinden olan trafik eğitim parkınında biran önce bitirilip hizmete alınması için işi sıkı tutuyor.

 

Demirci, Projeleri Yakından Takip Ediyor

 

Çayırova’nın modern ve yaşanabilir bir kent kimliği kazanması için büyük yatırımları tamamlayarak kullanıma sunan Belediye Başkanı Şevki Demirci, inşaatları hızla ilerleyen yeni projeleride yakından takip ediyor. her fırsatta yatırımların başında olan ve halkla iç içe olmayıda ihmal etmeyen Demirci, trafik eğitim parkı projesini yerinde değerlendirdi. Devam eden inşa çalışmalarını biraz daha hızlandırmak için gerekli talimatları veren başkan Demirci, projenin detaylarını paylaştı.

 

7 Bin Metrekare Alanda Donanımlı Bir Tesis

 

Trafik eğitim parkıyla çocuklara erken yaşlarda trafik bilincini aşılamak istediklerini söyleyen Demirci, Akse Mahallesi’nde projenin hızla ilerlediğini söyledi. Bilinçli bir nesil oluşturmak adına başladıkları projede birçok detayı düşündüklerini aktaran Demirci, 7 bin metrekare alanda yapım çalışması devam eden tesis içerisinde 350 metre bisiklet parkuru, 800 metre sürüş parkuru, 400 m2 trafik eğitim binası, 120 m2 çocuk oyun alanı, 180 m2 amfi ve 2500 m2 yeşil alan oluşturulacağını söyledi. Tamamlandığında tesis içerisinde ayrıca yaya geçitleri, yaya üst geçitleri, sinyalize kavşak, kontrolsüz kavşak, dönel kavşak, hemzemin geçit, tünel, kasisli yol, otobüs durakları, alt geçit, üst geçit, hastane, itfaiye ve okul geçişleri gibi eğitim alanlarınında bulunacağını  belirten Demirci, projenin kısa bir sürede tamamlanması için çalışmaların yoğunlaştırıldığını da ifade etti.

 

Demirci, “Erişler Mevkiine, Semt Meydanı ve Şelale Park Canlılık Katacak”

 

Trafik eğitim parkı çalışmalarını inceledikten sonra Erişler mevkinde Semt Meydanı ve Şelale Park için devam eden kazı çalışmalarını yerinde değerlendiren Demirci, semt meydanlarının sayısının artarken yeni yaşam alanlarının da sayısının arttığını belirtti. Yaptıkları semt meydanlarında sosyal alanlara önem verdiklerini ifade eden Demirci, Özgürlük ve İnönü Mahalleleri’nin kesişim noktası olan Erişler mevkiinin bu proje ile daha canlı ve dinamik olacağını söyledi. Şelalesiyle ön plana çıkacak olan projede her ayrıntıyı düşündüklerini vurgulayan Demirci, kafeterya, spor ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, dinlenme ve etkinlik alanları gibi birçok donatıyı tek bir noktada hizmete sunacaklarını belirtti.

 

Demirci, “İdeal Bir Yaşam Şehri İçin Çalışıyoruz”

 

Eğitimden sağlığa, sanattan spora, çevreden yeşile, kültürel ve sosyal yatırımlara kadar birçok işi 4,5 yılda bitirdiklerini ve 70’i aşan projelerle Çayırova’nın çehresini değiştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, 2018 yılını da iyi değerlendirerek yeni yatırımlarda önemli aşamalar kaydettiklerini söyledi. Çayırova’nın geleceği için gece gündüz çalıştıklarını belirten Demirci, dev yatırımlarla ilçenin modern bir kent kimliği kazanmasına öncülük ettiklerini vurguladı. Onlarca projeyi halkın hizmetine sunduklarını ve bunun gururunu yaşadıklarını da dile getiren Demirci, “Yaşanabilir bir Çayırova için mücadelemiz tüm hızıyla devam ederken, bu yıl içerisinde başladığımız yeni projelerimizi hızlandırdık. Doğru ve sistemli bir şekilde yaptığımız planlarımızı her yıl düzenli bir şekilde hayata geçirerek birçok projeyi halkımızın kullanımına sunduk. Her alanda yaptığımız yatırımlarımızla değişen, gelişen Çayırova’mız yenilikler kazanmaya devam ediyor. Yarısını geride bıraktığımız 2018 yılında yeni adımlar attık. 2017 yılında başladığımız 3 dev eserimiz olan Kocaeli’nin en büyüğü ünvanına sahip Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ni, Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’ni ve Kent Park Projemizi tamamladık. Kısa bir süre sonra bu 3 eseri hizmete açıyoruz. Yine ilçemize modern semt konaklarımızı inşa ettik. Kapalı Semt Pazarlarımızı hizmete sunduk. Semt Meydanlarımızla sosyal yaşama katkıda bulunduk. Sosyal tesislerimizle halkımızın en iyi ve kaliteli hizmeti almasını sağladık. Her alanda olduğu gibi çevresel yatırımlarda da büyük aşamlar kaydettik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar alt ve üstyapıda da önemli çalışmalar yaptık. Caddelerimize prestij kazandırdık. İlçemize yakışır önemli hizmetleri zamanında ve en verimli bir şekilde tamamladık. Kısacası Çayırova’mızı güçlü bir kent yapmak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam