DEĞİŞİM YİNE GÜNDEMDE.. « Bölge Haber

3 Nisan 2021 - 01:22

DEĞİŞİM YİNE GÜNDEMDE..

reklam
DEĞİŞİM YİNE GÜNDEMDE..
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2020 - 22:26

reklam

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİNİN DEĞİŞİMİ YİNE GÜNDEMDE..

İlimizdeki bazı gazetelerde çıkan haberlerde de yazıldığı üzere 2018 yılından itibaren ilçe müdürleri görevden alınacak haberleri ile gündeme gelen ilçe milli eğitim müdürlerinde değişim başladı.

Her ne kadar ilçesinde başarıyı artıran birçok akademik ve sosyal kültürel çalışmalar yaptığı görevden ayrılış yazısında görülse de bu isimlerden biri olan Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu görevden alınarak yerine Darıca ilçesinde Özel Uygulama Okulu 1. kademe Müdürü Cafer Tayyar Mert geçtiğimiz günlerde ilçe milli eğitim müdürü göreve başladı..

Diğer ilçe milli eğitim müdürlerinin de yerlerine yapılacak görevlendirmelerle görevlerinden ayrılışlarının kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Bir sendika başkanının istediği kişilerin müdür olması için uğraşsa da Gölcük ilçesinde Bakanlığın ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün istekleri doğrultusunda görevlendirmelerin gerçekleştirildiği konuşuluyor.

Bazı ilçelerde ilçe milli eğitim müdürlerinin, okul müdürleri arasında sendikal ayrışmaya sebep olduğu, protokolün katıldığı törenlerde bile ilçedeki okul müdürleri arasındaki ayrışmanın açıkça belli olduğu , gazete haberlerindeki yazılarda da iddia edilen sendikal faaliyetler ile gündeme gelinmesi sebebiyle görevden alınma kararnamelerinin çıkmasına rağmen bekletildiği iddialar arasında..

Çayırova olarak bizler de bu değişimin bir parçası olacak mıyız ? Bu sorunun ceabını bekleyip hep birlikte göreceğiz…

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Ogün KURT 14 Mayıs 2020 / 15:41 Cevapla

Bu haberi yazdıran galiba provakatör, Çayırova mem ile ilgili hep olumlu şeyler duyuyoruz.

Yusuf 15 Mayıs 2020 / 00:42 Cevapla

Ogün kardeşim sen takma yazılanları.müdürümüzü daha iyi makamlarda göreceğiz.biz onun yanındayız.

Halil Hakkıoğlu 15 Mayıs 2020 / 01:12 Cevapla

çayırova ilçe milli eğitim müdürü hakkında birçok gazetede yayınlanan haberler eksiktir..

çayırova ilçesindeki eğitimciler olarak sağladığımız destek ve birlik beraberlik ruhunu devam ettirtmek için kendisi hiçbir adım atmamıştır.

ayrıştırıcı,ben merkezci yönetim anlayışı ile sivil toplum örgütlerini,okul yöneticilerini ve öğretmenleri görmezden gelip, sadece kendi çevrem kendi arkadaşlarım anlayışı ile kamu yöneticiliğinden bihaber bir yönetim tarzını benimsemiştir.

üç beş okul müdürü ile dar toplantılar ve etkinlikler ile çayırova ilçesini yönetmeye kalkışmıştır.

benim adamım tavrı ile sendika seçim çalışmalarına bizatihi taraf olmuş toplantılara selamlar göndermiş,herhangi bir etki veya yetkisi olmayan okul müdürlerini sendika yönetimi olarak kabul ederek beğeni ve övgüleri il açıktan sendika seçimlerine müdahale etmiştir.

makamın ağırlığı ile uyuşmayan bu yaklaşımı,protokol katılımlı törenlerde bile üç beş müdür ile Çayırova ilçemize yakışmayan kutlamaların cereyan etmesine sebep olmuştur.

çayırova ilçe milli eğitim müdürlüğünün web sitesi incelendiğinde yanlı taraflı bir anlayışın tezahür ettiği görülecektir.

Ayrıca ilçemizde özel eğitim servis ihaleleri,kurucu müdür,yönetici ve öğretmen atamaları,işkur hizmetli görevlendirmeleri,ilçe kantin payı dağılımları,ödül ve başarı belgesi teklifleri,vefa destek grup çalışmaları görevlendirmeleri de dahil olmak üzere yanlı ve yanlış tavırlar aralıksız devam ettirilmiştir.

bakanlık teftişcileri çayırova ilçe milli eğitim müdürünü cezalandırsa da birileri cezaları görmezden gelip sümen altı etmişlerdir..
bakanlığın görevden alma yazıları ilçe milli eğitime kadar bile gelmişken nasıl olur da bu koltukta hala kalabilir.

bu ilçede sadace on müdür mü var değerli çayırovalı hemşehrilerim.
ilçe okul müdürleri derken bu on kişinin ortak özelliği nedir.
http://cayirova.meb.gov.tr/www/ilce-milli-egitim-mudurumuz-ve-okul-mudurlerimizden-evdekal-mesaji/icerik/730

çayırova ilçe milli eğitim müdürünün artık hak etmediği o makamı bırakması ve çayırova ilçemizin eğitimine değer veren çayırovamızda oturan derdi ile dertlenen sokaklarında aileleri ile her daim birlikte olabilen bir ilçe milli eğitim müdürü ve çayırovanın huzurunu özlem ile beklediğimizi kamuoyuna saygıyla sunarız.

Arif 15 Mayıs 2020 / 01:26 Cevapla

Hacı bu ilçede kaç okul var..on kişiye mi sözü geçiyor yoksa diğer müdürlerle aralarında bir sorun mu var..

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Okul Müdürlerimizden evdekal mesajı

http://cayirova.meb.gov.tr/www/ilce-milli-egitim-mudurumuz-ve-okul-mudurlerimizden-evdekal-mesaji/icerik/730

[…] ki:15 Mayıs 2020, 00:42 DüzenleOgün kardeşim sen takma yazılanları.müdürümüzü daha iyi makamlarda göreceğiz.biz […]

reklam
reklam